Koszt strony internetowej

Prowadzenie działań w sieci, powinno rozpocząć się od utworzenia strony internetowej. To właśnie dzięki niej można przekazywać swoim klientom wszystkie ważne informacje. Nie da się ukryć, że samo jej stworzenie nie wystarczy musi być ona jeszcze odpowiednio prowadzona i reklamowana. Dopiero wówczas działanie to będzie miało sens. Jaki w takim razie jest koszt strony internetowej? Koszt strony internetowej może być bardzo różny, ponieważ wpływa na niego wiele czynników, które będą się różniły w zależności od tego co wybierze przedsiębiorstwo. Czym w takim razie jest strona internetowa i ile ona kosztuje?

Czym jest strona internetowa?

Strona internetowa jest wizytówką firmy w sieci. Za jej pośrednictwem przedsiębiorstwo może udostępniać swoim klientom wszystkie ważne informacje o organizacji. Do takich informacji należą adres jej siedziby, numer telefonu, adres mailowy, godziny otwarcia czy też opinie klientów, którzy już skorzystali z usług firmy, ale te bardziej szczegółowe informacje też, na przykład misję i wizję, realizowane przez nią działania i osiągnięte sukcesy. Warto takie informacje zamieszczać na swojej stronie, ponieważ to właśnie dzięki nim konsument w łatwy sposób może się z nimi zapoznać i zobaczyć, jak funkcjonuje dana marka. Koszt strony internetowej będzie zależał od jej rodzaju im bardziej będzie ona rozbudowana tym większa będzie jej cena. Jak w takim razie można podzielić strony?

Jak można podzielić stronę internetową

Jak można podzielić stronę internetową?

Strony internetowe można podzielić i każda firma może dopasować je do swoich potrzeb.

Stronę internetową można podzielić następująco:

  • Strona blog – jest to taka strona, na której firma prowadzi bloga i dzieli się ze swoimi odbiorcami ciekawymi treściami. Blog daje możliwość budowania wizerunku i zmniejszania dystansu pomiędzy klientem a marką.
  • Strona wizytówka – to jedna z podstawowych stron, na której znajdują się najważniejsze informacje, witryna ta nie powinna być skomplikowana i musi docierać do każdego konsumenta.
  • Strona internetowa premium – jest ona zdecydowanie bardziej rozbudowana niż strona wizytówka. Znajdują się na niej niestandardowe funkcjonalności i inne rozwiązania ułatwiające działania i pozycjonowanie. Stosuje ona też nowe trendy i inne rozwiązania user experience.
  • Profesjonalna strona dla firm – jest zwykle stosowana przez organizacje, które swoje działania prowadzą głównie w sieci i zależy im na budowaniu relacji z klientem oraz na wysokim pozycjonowaniu. Strona ta również ma rozbudowaną funkcjonalność i przyciąga swoimi grafikami.

Skuteczna strona internetowa. Co powinna zawierać?

Ile kosztuje strona www

Co powinna zawierać skuteczna strona internetowa?

  • Wartościowe informacje – umieszczanie na stronie wartościowych informacji będzie kluczem do sukcesu. Dzięki nim klient będzie na stronę wracał, a nawet może on polecać ją dalej. Powinna się na niej znaleźć tez oferta i korzyści dla klienta jakie może on uzyskać korzystając z jej produktów. Warto też pokazać cechy, które odróżniają ofertę promowanej marki od jej konkurencji.
  • Dane kontaktowe – dzięki nim klient będzie miał możliwość szybkiego skontaktowania się z firmą. W celu ułatwienia tego kontaktu warto zamieścić numer telefonu zaraz nad menu, a także umieścić numer w stopce strony.
  • Opinie klientów – kolejnym dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie na stronie opinii klientów, którzy już skorzystali z oferty sklepu. Dzięki temu firma może zwiększyć swoją wiarygodność i ułatwić sobie pozyskanie zaufania nowych klientów.

Koszt strony internetowej

Jak wiadomo koszt strony internetowej może być bardzo różny, ponieważ zależy on od wielu czynników. Takich jak na przykład wykonawca czy poziom jej skomplikowania. Jedno jest pewne nie powinno się na niej oszczędzać, ponieważ zazwyczaj witryna, która została wykonana za małe pieniądze będzie generowała koszty w przyszłości. Można jednak oszacować koszt strony internetowej i będzie to wyglądało następująco. Dla strony w agencji interaktywnej za bloga od 500 zł, strona firmowa od 1500 zł, natomiast strona premium od 3000 zł. Stronę internetową można stworzyć samemu jednak ten sposób nie jest polecany dla osób, które nigdy wcześniej tego nie robiły. W takiej sytuacji lepiej jest zlecić komuś innemu takie działania, komuś kto zna się na tym lepiej.

 

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *